Duvar Kağıdı

Duvar Kağıdı
07
01 2020
  • A Dizayn

Duvar Kağıdı

Duvar Kağıdı

Bir mekana girdiğinizde ilk nereye bakarsınız? Muhtemelen karşınıza ilk önce o mekanın duvarları çıkar. Bir mekanda göze çarpan ilk şey o mekanın duvarları oluyorsa o mekanın duvarları da şık ve estetik olmalıdır. Duvarların ev ve iş yeri dekorunda önemi de buradan geliyor. 
Duvar kağıtları özel tutkalı ile duvarlara yapıştırılmak suretiyle uygulanan bir iç mekan dekor malzemesidir. Duvar kağıtları günümüzde boyadan daha çok tercih edilmektedir. Bunun nedeni ise duvar boyalarına nazaran duvar kağıtları çeşitli desen ve görünüme sahip olabiliyor. İç mekan dekorasyonunda evdeki mobilyalarla ve eşyalarla daha iyi bir uyum sergilediği için duvar kağıdı tercih etmek duvar boyalarından daha mantıklıdır. Duvar kağıtları ayrıca çeşitli doku ve kabartmalarla mekana daha farklı bir hava katmaktadır. 

Duvar Kağıdı Çeşitleri

Duvar kağıtları da diğer pek çok ürün gibi kalite, üretim ve kullanılan malzemeler açısından birbirlerinden ayrılmaktadır. 
Bunlardan ilki Simplex duvar kağıtlarıdır. Bu duvar kağıdı modeli ilk kat hamur kağıdı üstüne renklendirme ve baskı işlemleri yapıldıktan sonra, yüzeyine hafiften bir gofraj baskı yöntemi yapılarak üretimi gerçekleştirilir. Dış etmen ve darbelere olan dayanıklılığı diğer modellere göre daha azdır.
İkincisi Emboss duvar kağıtlarıdır. Bu duvar kağıtları renklendirme ve baskı işlemleri yapıldıktan sonra ilk hamur üstteki kağıt tabakanın alttaki kağıt ile özel bir yapışkan ile kalınlaştırılması ve üzerinde bulunan desene göre özel silindir ile kabartı verilerek üretilir.

Duvar Kağıdı Modelleri

Bir duvar kağıdı modeli satın alırken dekor duvar kağıdı fiyatları göz önünde bulundurulmalıdır. Uygun fiyatıyla ve kalitesiyle dekor harmony duvar kağıdı tercih edilebileceği gibi dekor new art duvar kağıdı gibi modeller de tercih edilebilir. Daha çok şıklığa önem veriyorsanız gösterişi ile göz kamaştıran zümrüt duvar kağıtları tercih edebilirsiniz. Unutmayın. Her bütçeye uygun, şık ve estetik duvar kağıdı modelleri A Dizayn Yapı’dan sorulur. A Dizayn Yapı dekor vision duvar kağıdından Halley duvar kağıdı na kadar birçok modelin uygun fiyatlı satışını yapmaktadır. Sizde kaliteli ve uygun fiyatlı duvar kağıtları arıyorsanız doğru adrestesiniz.

Whatsapp Hattımız : 05322769018